Welke warmte voor onze wijk? Welke oplossing om “van het gas af te gaan” heeft de voorkeur van de KTV-wijken?
Inmiddels zijn we met dit project, dat de gemeente Gooise Meren organiseert in samenwerking met Buurtplatform KTV, Wattnu en Versa, de derde ronde ingegaan.
Wat vindt de wijk belangrijk?
In de derde ronde wordt verteld welke informatie er in de eerdere rondes (zie hiervoor bijvoorbeeld de vorige KTV-Nieuwsbrieven) is opgehaald. Wat vinden wij, als KTV-bewoners, vooral belangrijk als het gaat om de keuze uit de verschillende technische mogelijkheden om onze huizen straks te verwarmen: comfort, investeringskosten, ruimtebeslag in de woning, geluidsoverlast, kosten als gebruiker, ruimtebeslag in de openbare ruimte, ….
Het ingenieursbureau Sweco is ingehuurd door de gemeente. Zij hebben op basis van de inbreng van bewoners een selectie uit de verschillende oplossingen gemaakt en onderzocht wat de haalbaarheid voor onze wijk is.
Sweco presenteert de uitkomsten van deze haalbaarheidsstudie deze de zomer. Dit doen ze tijdens inwonersbijeenkomsten: zes min of meer dezelfde sessies, drie vóór en drie na de ná de vakantieperiode. Eind juni zijn op die manier een kleine 70 mensen geïnformeerd. Eerst een presentatie met het hele overzicht. En vervolgens de mogelijkheid om in kleine groepen bij posterborden in discussie te gaan en meer informatie te krijgen. Verreweg de meeste aanwezigen gaven aan heel tevreden te zijn over hoe ze geïnformeerd werden.
De volgende drie sessies zijn eind augustus:
Woensdag 26 augustus, 15:30 – 17:00, De Witte Kerk, Koningin Wilhelminalaan 15, Naarden (inloop vanaf 15:00 uur)
Woensdag 26 augustus, 19:30 – 21:00, De Witte Kerk, Koningin Wilhelminalaan 15, Naarden (inloop vanaf 19:00 uur)
Donderdag 27 augustus, 20:00 – 21:30, De Plataan, Majoor Kampsstraat 3, Naarden (inloop vanaf 19:30 uur)
Deze bijeenkomsten zijn natuurlijk voor iedereen die eerder verhinderd was. Maar ook voor degenen die het verhaal nog eens willen horen of die tijdens de vakantie nieuwe vragen bedacht hebben.
Aanmelden kan via onderstaande knop:
Aanmelden inwonersbijeenkomst
Of doe een briefje in de bus die op de bar in De Plataan staat.
Hoe daarna verder?
In de loop van september, als iedereen hopelijk alle informatie heeft kunnen verwerken, gaan we proberen bij alle KTV-bewoners na te vragen wélke oplossing uiteindelijk hun voorkeur heeft. Over hóe dat gaat gebeuren, meer in een volgende nieuwsbrief!
Voor alle zekerheid herhalen we ook nog even onze eerdere waarschuwing. Het is mooi dat er inmiddels veel aandacht is voor de warmtetransitie, maar helaas krijgen we ook berichten binnen dat bepaalde aanbieders (van bijvoorbeeld isolatiematerialen of warmtepompen) in onze wijken actief zijn om, onder verwijzing naar dit programma en bepaalde subsidiemogelijkheden, hun diensten aan te bieden. Let op: deze mensen komen niet langs in opdracht van de gemeente of Wattnu. Bewoners die zich, vooruitlopend op de uitkomsten van dit project, al willen oriënteren op mogelijke technieken en leveranciers, kunnen het beste kijken op: wattnu.org/energie-besparen/regionale-bedrijvenbank/
Verder: voor degenen die dat nog niet gedaan hebben: schrijf je in voor de nieuwsbrief ‘Plan duurzame warmte KTV’ van de gemeente via:
gooisemeren.nl/nieuwsbrieven/aanmelden/
Of volg deze link
gooisemeren.nl/plannen-en-projecten/wijkplan-warmte-keverdijk-thijssepark-en-vierhoven-ktv/
Op deze website van de gemeente kun je ook presentaties van de eerdere avonden bekijken.
















